Ison Kissan “pisin vaihto” -ennätys ei kauaa ollut voimassa, sillä Sievissä pojat intoutuivat rikkomaan ennätyksiä toden teolla. Hemun ennätyksen onnistui rikkomaan kolme Kissaa: Jukka Yli-Renko pelasi 7 minuuttia ja 53 sekuntia tulematta vaihtoon, Anssi Syrjämäki 34 min 54 s ja kovimpana jätkänä Timo Rauhala pelasi koko pelin tulematta vaihtoon kertaakaan. Tinkelle onnittelut hienosta suorituksesta!
Ottelussa FCS:n maaleista vastasivat Kissojen paras pelaaja Anzelmo Syrjämäki, Tinke, Pasi Hunnakko ja Miika Korpela. Ottelun tuomarit Suad Lulic ja Jari Kaikuaho olivat kentän parhaimmistoa yhdessä Sievin Henri Heikkilän kanssa. Paikan päällä ottelua seurasi 166 katsojaa ja ottelun lopputulos oli 9-4. Lopputulos on erittäin hyvä, sillä Kissoja oli tällä kertaa matkassa vain 5+1.
FC Seinäjoen kausi on kohta paketissa. Ensi lauantaina kohdataan vielä sarjajohtaja TP-Kaarle Kokkolassa ja saunotaan Seinäjoella.






